آشنایی با هتل های سه ستاره

هتل‌های سه ستاره یک انتخاب خوب برای اقامتی دلنشین در سفرهای مقرون به صرفه هستند. اگر دل‌تان می‌خواهد یک سفر خوب بروید، اقامتگاهی تروتمیز داشته باشید و در عین حال کمترهزینه کنید حتما به هتل‌های سه ستاره فکر کنید. هزینه‌ی هتل‌های سه ستاره در تمام فصل‌های سال یکی نیست، در فصل‌های کم سفر می‌توانید هتل‌های سه ستاره خوبی با قیمت‌های باورنکردنی پیدا کنید.

هتل های سه ستاره

هتل سه ستاره با قیمت مناسب

فصل‌های کم سفر برای هر مقصد فصل‌هایی هستند که مقصد مورد نظر در ایده‌آل‌ترین شرایط آب‌و‌هوایی خودش نیست یعنی هوا برای استفاده از جاذبه‌های گردشگری آن خیلی گرم یا خیلی سرد است؛ طبیعی است که در چنین حالتی تقاضا کم می‌شود و هتل‌ها برای جذب مسافر بیش‌تر قیمت‌های وسوسه کننده‌ای پیشنهاد می‌دهند. حتما شما هم پیام‌های تبلیغاتی را در شبکه‌های اجتماعی مختلف دیده‌اید که قیمت باورنکردنی هتل‌ها شما را وسوسه می‌کند تا در لحظه چمدان‌تان را ببیندید و راهی آن شهر شوید.

بهترین زمان برای سفرهای مقرون به صرفه و پیدا کردن هتل‌های سه ستاره خوب با قیمت مناسب بین فصل پر مسافر و فصل کم مسافر است یعنی زمانی که از شلوغی شهر و قیمت‌های سرسام آور خبری نیست و در عین حال هنوز آب‌و‌هوا برای تفریح و لذت بردن از جاذبه‌های گردشگری مناسب است.

امکانات هتل‌های سه ستاره

هتل‌های 3 ستاره جایگاهی بین هتل دو ستاره و سه ستاره دارند و به طبع آن امکانات این هتل‌ها هم نه مثل هتل‌های 4 ستاره بالاست و نه مثل هتل‌های دو ستاره خیلی محدود است : 

امکانات ورزشی هتل های سه ستاره


فراموش نکنید که اگر هتل سه ستاره می‌روید انتظار نداشته باشید که می‌توانید برنامه‌ی ورزشی خود را در طول سفر دنبال کنید و یا هر لحظه دل‌تان خواست آب‌تنی کنید چون هتل‌های سه ستاره به ندرت استخر و سالن بدن‌سازی دارند.

سرویس بهداشتی هتل های سه ستاره

در هتل‌های سه ستاره می‌توانید خیال‌تان را از لوازم بهداشتی مثل صابون، شامپو،مسواک، خمیر دندان و دمپایی‌های یکبار مصرف راحت کنید. هتل‌های سه ستاره این لوازم بهداشتی را در اختیار شما قرار می‌دهند اما اگر پوست یا موی شما حساس است سعی کنید نمونه‌های مسافرتی شامپو و صابون سازگار با مو و بدن‌‌تان را همراه داشته باشید تا در سفر دچار دردسر نشوید.

صبحانه در هتل های سه ستاره

با اقامت در هتل سه ستاره بهتر است خیلی روی غذاهای هتل حساب نکنید. هتل‌های سه ستاره صبحانه را به صورت بوفه سرو می‌کنند اما نه از آن صبحانه‌هایی که در عکس‌های تبلیغاتی می‌بینید؛ بنابراین انتظار نداشته باشید که بتوانید در هتل سه ستاره یک صبحانه مفصل میل کنید. بعضی از هتل‌های سه ستاره رستوران دارند و می‌توانید ناهار و شام را هم در هتل میل کنید، اما همه‌ هتل‌های سه ستاره این گزینه را ندارند. اگر قرار است در هتل سه ستاره اقامت داشته باشید بهتر است از قبل رستوران‌های خوب شهر مقصد را شناسایی کنید تا در طول سفر بتوانید از غذاهای محلی و خوب مقصد لذت ببرید. این روزها اپلیکیشن‌های زیادی هستند که کافه‌ها و رستوران‌های هر شهر را معرفی می‌کنند و شما با خواندن نظرات کاربران می‌توانید از کیفیت غذاها و فضای رستوران قبل از رفتن به آن مطمئن شوید.

خدمات وای فای در هتل های سه ستاره

هتل‌های سه ستاره اینترنت رایگان دارند اما اگر برای سفر کاری در هتل سه ستاره اقامت دارید نمی‌توانید خیلی روی آن حساب کنید. هتل‌های سه ستاره حجم محدودی را در اختیار شما قرار می‌دهند و بعد از اتمام آن برای شارژ بیش‌تر از شما هزینه دریافت می‌کنند. علاوه بر این ممکن است سرعت اینترنت هتل پاسخگوی کار شما نباشد و در چنین شرایطی بهترین حالت استفاده از اینترنت گوشی همراه‌تان است. نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که گاهی به خاطر آنتن‌دهی ضعیف استفاده از اینترنت همراه هم خیلی سخت می‌شود، اگر داشتن اینترنت در طول اقامت برای‌تان خیلی مهم است حتما قبل از اقامت در اتاق آن را خوب بررسی کنید.

موقعیت هتل‌های سه ستاره

هتل سه ستاره

هتل‌های سه ستاره معمولا خیلی دور از مرکز شهر و جاذبه‌های گردشگری نیستند. اگر خیلی اهل پیاده روی نیستید و معمولا با ماشین رفت‌و آمد می‌کنید بهتر است موقعیت هتل را قبل از رزرو خوب بررسی کنید. گاهی اوقات هزینه‌ی حمل و‌نقل داخل شهری آن قدر زیاد است که با هزینه اقامت در هتل گران قیمت برابری می‌کند. بهترین کار برای مطمئن شدن از موقعیت هتل بررسی آن روی گوگل مپ است.

چند نکته برای اقامتی دلنشین در هتل سه ستاره

هرچند هتل‌های سه ستاره در مقایسه با هتل‌های لاکچری امکانات محدودتری دارند اما با رعایت چند نکته می‌توانید از اقامت‌تان در این هتل‌های معمولی لذت ببرید.

نکته اول

بعد از رسیدن به اتاق‌تان حتما چمدان‌تان را باز کنید و لباس‌های‌تان را درست مثل خانه در کمد دیواری آویزان کنید. باز نکردن چمدان هر لحظه به شما حس رفتن می‌دهد وبا باز کردن آن می توانید در طول اقامت احساس آرامش بیش‌تری داشته باشید.

نکته دوم

هتل‌های سه ستاره اغلب ملافه‌ها و روبالشی‌های تمیزی دارند اما اگر خیلی حساس هستید یک ملافه بزرگ و روبالشی در ته چمدان‌تان جا دهید تا آرامش و خواب شب‌تان به خاطر این مساله به هم نخورد.

نکته سوم

خوشبو کننده‌هوا، شمع خوشبو کننده و عود را فراموش نکنید. این وسیله‌ها خیلی جا نمی‌گیرند اما شما را از دردسر بزرگی نجات می‌دهند. اگر به محض ورود به اتاق احساس کردید که بوی آن شما اذیت می‌کند یا هنوز بوی عطر( یا سیگار) مسافر قبلی در آن احساس می‌شود کافی است پنجره‌ها را بازکنید و با روشن کردن یک عود ملایم یا اسپری کردن خوشبو کننده‌ی هوا اوضاع را به میل خودتان تغییر دهید و از اقامت‌تان لذت ببرید.