آشنایی با هتل های چهار ستاره

هنگامی که قصد سفر می‌کنید و به دنبال هتل می‌گردید، باید معیار و میزانی در نظر داشته باشید تا بتوانید آنچه را مورد نیاز و مطابق شرایط‌تان است، راحت‌تر بیابید. هتل‌های 5 ستاره، هتل‌های 4 ستاره، هتل‌های 3 ستاره، هتل‌های 1 و 2 ستاره، هتل آپارتمان‌ها، مجتمع‌های اقامتی، مهمانسراها و... گزینه‌های مختلفی برای انتخاب هستند.

هر یک از این هتل‌ها و اقامتگاه‌ها، ویژگی‌هایی دارند که می‌توانند در انتخاب‌تان لحاظ شوند. آنچه اهمیت دارد این است که ابتدا نیازها و توقع‌های‌تان را از محل اقامت‌تان در سفر تعیین کنید؛ از سوی دیگر باید درباره شرایط هر یک از این نوع اقامتگاه‌ها آگاهی به دست بیاورید و پس از سبک و سنگین کردن، در این میان، دست به انتخاب بزنید.

هتل های چهار ستاره

هتل‌ چهار ستاره، انتخابی متوسط

اگر بخواهیم موضوع را پیچیده نکنیم و مستقیم سر اصل مطلب برویم، باید بگوییم تمایز اصلی در میان هتل‌ها مربوط می‌شود به هزینه‌اقامت در آنها. طبیعی است که هیچ کس بدش نمی‌آید در هتلی 5 ستاره و لوکس اقامت کند اما خب موضوع پولی است باید به آنها بپردازید. حال هر چه توقع‌تان را پایین‌تر بیاورید، کمتر پول می‌پردازید.چنانچه شما از آن دست افرادی هستید که دلتان می‌خواهد اقامت مرفه و لوکس داشته باشید ولی در عین حال هزینه‌های نجومی این هتل‌ها برای‌تان سنگین است، به سراغ هتل‌های چهار ستاره بروید. هتل‌های 4 ستاره امکانات رفاهی و تفریحی بسیار مناسبی برای میهمانان خود فراهم می‌آورند اما به اندازه‌ی هتل‌های 5 ستاره لوکس نیستند. اما نکته مثبتش این است که در بیشتر موارد هزینه‌ای که هتل‌های 4 ستاره دریافت می‌کنند پایین‌تر از هتل‌های 5 ستاره است. از این رو می‌توان آنها را انتخابی میانه و متوسط دانست.

هتل 4 ستاره

امکانات هتل‌های چهار ستاره

اگر بخواهید به طور دقیق اطلاعاتی درباره هتل‌های چهار ستاره به دست بیاورید، می‌توانید در سایت‌های رزرو آنلاین هتل به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید. ما نیز در اینجا بخشی از این امکانات را به شما معرفی می‌کنیم. 

اتاق  در هتل 4 ستاره دانات


طبیعی است که هتل‌های 4 ستاره، مجلل‌تر از هتل‌های 3 ستاره هستند و از سوی دیگر امکانات رفاهی و تفریحی‌شان به نسبت کمتر از هتل‌های 5 ستاره باشد. آن طور که در مقررات هتل‌های چهار ستاره آمده، اتاق‌ها و سوئیت‌های این هتل­ها، دلباز و روشن هستند. تشک‌های آنها نیز باکیفیت و راحتند. تخت‌هایی با سایز کینگ و کوئین نیز در هتل‌های 4 ستاره برای استراحت میهمانان فراهم شده است.

امکانات اتاق در هتل های 4 ستاره


امکاناتی مانند تلویزیون، یخچال، سشوار و مینی‌بار در هتل‌های چهار ستاره در دسترس هستند. در این هتل­ها، سوئیت‌های شیک و مجهزی نیز وجود دارد که عمدتاً عناوینی مانند VIP یا چیزی شبیه به این برای آنها انتخاب می‌شود.

رستوران هتل چهار ستاره کاج


طراحی داخلی اتاق‌ها و سوئیت‌ها و همچنین فضاهای عمومی نظیر رستوران، کافی‌شاپ، لابی و... زیبا، خوشایند و هنرمندانه است. البته در بیشتر موارد میزان لوکس و مجلل بودن این فضاها در سطح هتل‌های 5 ستاره نیست.

باشگاه بدنسازی در هتل چهار ستاره


برای تفریح و سرگرمی میهمانان در این هتل‌ها هم فکرهایی شده است که از این امکانات می‌توان به سالن بیلیارد، سالن بازی‌های کامپیوتری و... اشاره کرد. در برخی از هتل‌های 4 ستاره مجموعه‌آبی شامل استخر، سونا، سالن‌ماساژ، جکوزی و... نیز برای میهمانان در نظر گرفته شده است.

سالن زیبایی در هتل چهارستاره کایا


ضمناً فضای سبز و سالن بازی نیز در برخی از این هتل ها وجود دارد. آرایشگاه زنانه و مردانه و همچنین فروشگاه‌ها مختلف (مانند فروشگاه صنایع دستی، سوغاتی و...) از دیگر امکاناتی است که در بعضی از هتل‌های چهار ستاره به میهمانان خدمات می‌دهند.

هتل‌های چهار ستاره چه امکاناتی ندارند؟

سوئیت‌های بسیار لاکچری و امکانات فوق‌العاده‌ای نظیر جکوزی در سوئیت‌ها، زمین تنیس و تفریحاتی از این دست در هتل‌های 4 ستاره وجود ندارد. ضمناً رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌های این هتل­ها به اندازه هتل‌های پنج ستاره متعدد و متنوع نیستند.

هتل‌های چهار ستاره، آری یا خیر؟

حال با توجه به این اطلاعات و همچنین نیازها و توقعات شما از اقامت، باید دست به انتخاب بزنید. اگر از آن دست افرادی هستید که شکوه و تجمل برای‌تان بسیار مهم است و همیشه بهترین‌ها را می‌خواهید، باید بدانید هتل‌های 4 ستاره علی‌رغم تمام کیفیت‌ها و ویژگی‌های مثبت‌شان، شاید نتوانند این نیاز شما را برآورده کنند. بنابراین بهتر است به جای هتل‌های چهار ستاره به سراغ هتل‌های پنج ستاره بروید. از سوی دیگر اگر هزینه هتل برای‌تان مهم است و می‌خواهید هزینه سفرتان را تا حد امکان کاهش دهید، هتل‌های سه ستاره می‌توانند انتخاب بهتری برای شما باشند. و اینجاست که بار دیگر اهمیت به دست آوردن آگاهی و شناخت نیازها اهمیت پیدا می‌کند.