اقامت در هتل‌های خارجی چه قدر هزینه دارد؟

هتل دبی وان استانبول

شاید یکی از موانعی که در سفر خارجی برای خودتان متصور هستید، هزینه‌ی اقامت و رزرو هتل خارجی باشد. اما لازم نیست در این باره نگران باشید، شما با سنجیدن امکانات و شرایط هتل‌های شهرهای خارجی در سایت‌های آنلاین رزرو هتل، می‌توانید از هزینه‌ها کسب اطلاع کنید و با چشمان باز به سفر خارجی بروید. از آنجایی که رزرو هتل سهم قابل توجهی از هزینه‌های سفر را شامل می‌شود، اطلاعاتی از اقامت در 3 شهر پرطرفدار استانبول، وان و دبی را در اختیارتان می‌گذاریم تا بتوانید سفر خارجی‌تان را خودتان برنامه‌ریزی کنید.

هتل های استانبول

هتل در استانبول

استانبول یکی از شهرهای پرگردشگر جهان است؛ سالانه نزدیک به 10 میلیون نفر از این شهر دیدن می‌کنند. بنابراین کاملاً طبیعی است که تعداد قابل توجهی هتل در این شهر وجود داشته باشد تا از مهمانان پذیرایی کند. قیمت‌ هتل های استانبول هم بسته به تعداد ستاره‌ی هتل‌ها، محل واقع شدن‌شان، امکانات‌شان، زمان سفر و... متفاوت است. اگر خودتان بخواهید هتل‌تان را رزرو کنید، حداقل هزینه برای هر شب اقامت در یک هتل 3 ستاره، حدود 100 هزار تومان است. البته با اندکی هزینه‌ی بیشتر می‌توانید به جای هتل 3 ستاره، در یک هتل 4 ستاره اقامت کنید. اما اگر محدودیت قیمتی برای شما مطرح نیست و دلتان می‌خواهد از سفرتان به استانبول زیبا بیشترین لذت را ببرید، توصیه‌ی ما اقامت در یک هتل 5 ستاره و لوکس است زیرا با هزینه‌ای نزدیک به 200 تا 300 هزار تومان برای هر شب، می‌توانید چنین هتلی بیابید. البته طبیعی است که در زمان‌های به اصطلاح های‌ سیزن یا زمان‌های پرسفر، هزینه‌ی اقامت کمی بیشتر می‌شود.  

هتل های وان

هتل در وان

یکی دیگر از شهرهای پرطرفدار ترکیه برای ایرانی‌ها شهر وان است؛ از آنجایی که از یک سو وان در نزدیکی مرز ایران قرار دارد و از سوی دیگر از منابع طبیعی غنی و جذابی برخوردار است، مقصد سفر بسیاری از ایرانی‌هاست. بنابراین اگر تصمیم گرفته‌اید به یک سفر خارجی کم هزینه بروید، وان می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. اگر حاضر باشید از برخی امکانات رفاهی بگذرید، می‌توانید با هزینه‌ی اقامت حدود یا کمتر از 100 هزار تومان به ازای هر شب رزرو هتل در وان پرداخت کنید. هتل بکپکرز از جمله‌ی این هتل‌هاست. اما با کمی هزینه‌ی بیشتر در این شهر هم می‌توانید اقامتی ایده‌آل و بسیار هیجان‌انگیز را تجربه کنید. 200، 300 یا 500 هزار تومان، هزینه‌ی هر شب اقامت در چنین هتل‌هایی است.

هتل های دبی

هتل در دبی

اما اگر انتخاب شما برای سفر خارجی، کشوری به غیر از ترکیه است، می‌توانید سری به همین کشورهای کوچک حاشیه‌ی خلیج فارس بزنید. دبی یکی از معروف‌ترین مقاصد سفر در این کشورهاست که نه تنها از ایران بلکه گردشگرانی از سراسر جهان دارد. قیمت اقامت در هتل‌های دبی بسیار متفاوت است و بازه‌ی وسیعی را شامل می‌شود. بستگی دارد که شما بخواهید چه قدر برای اقامت در این شهر هزینه کنید. یکی از هتل‌های 3 ستاره و البته مناسب دبی، هتل ارکید است. هزینه‌ی هر شب اقامت در این هتل کمتر از 300 هزار تومان است (در مواقع عادی و نه های‌سیزن). اما هتل‌های بسیار لوکس‌تر و مجلل‌تری نیز وجود دارند که شما می‌توانید اقامت‌تان را در آنها سپری کنید؛ اقامتی که خود می‌تواند سفری کامل و جذاب باشد. با هزینه‌ای نزدیک به 400 هزار تومان برای هر شب، می‌توانید در یک هتل 4 ستاره بمانید. برای اقامت در یک هتل 5 ستاره در دبی هم حداقل باید برای هر شب 500 هزار تومان پرداخت کنید. البته هتل‌های لوکس و مجلل دبی بسیار متعددند؛ این هتل‌ها برای هر شب اقامت حداقل بین 4 تا 5 میلیون تومان از میهمانان دریافت می‌کنند.

همان طور که گفته شده، این هزینه‌ها مربوط به ایام عادی سال است و در تعطیلات بین‌المللی یا روزهای خاص، این هزینه افزایش خواهد داشت.