بهترین زمان سفر :
ماه‌های آبان و آذر
مدت زمان پرواز از تهران:
2ساعت و 15 دقیقه
اختلاف زمانی با ایران :
30 دقیقه با ایران اختلاف زمانی دارد و جلوتر است
زبان رسمی :
عربی زبان رسمی است اما انگلیسی نیز رایج است
واحد پول:
AED درهم امارات
دین رسمی :
اسلام
جمیعت :
2،846،613 نفر
نحوه اخذ ویزا :
. شما برای درخواست ویزای عادی توریستی صفحه اول پاسپورت خود را به آژانس مسافرتی تحویل دهید. در شرایط عادی صدور ویزای دبی3000000 ریال میباشد که اگر قصد دارید مدت زمان بیشتری در دبی بمانید میتوانید از ویزای یک ماهه و یا ویزای سه ماهه استفاده نمایید که در این صورت باید مبلغ بیشتری به آژانس مسافرتی بپردازید
گالری تصاویر :

راهنمای کامل سفر به دبی

به دبی خوش آمدید .شهر کوچکی که بهسرعت در حال گسترش است و در دنیای مدرن امروزی حرفهای زیادی برای گفتن دارد .دبی ،بزرگترین شهر امارات متحده و در عین حال یکی از مدرنترین و گرانترین شهرهای جهان است که در گذشتهای نه چندان دور یک روستای کوچک ماهیگیری محسوب میشد اما امروزه با پشتوانه سرمایههای نفتی و ایجاد زیرساختهای حیاتی و پیشرفته بهسرعت در مسیر توسعه پیش میرود.

وجود آسمان خراشهای سر به فلک کشیده در کنار اقوام بادیه نشین و بیابانهای وسیع و مهاجران و سرمایههایی که از سراسر جهان و عموماً کشورهای آسیایی به دبی سرازیر شدهاند، علاوه بر امید و انگیزه زندگی ،زمینههای فرهنگی رنگارنگی را در این شیخ نشین کوچک به وجود آورده است که سبب شده شگفتیهای جذابی را برای گردشگران در تورهای دبی رقم بزند.

صنعت گردشگری در این سالها جایگزینی عالی برای صنعت نفت در شیخ نشین دبی میباشد. وجود زیرساختهای مدرن و پیشرفته از قبیل فرودگاه بین المللی دبی، شرکت هواپیمایی امارات، انواع هتلهای لوکس دبی با امکانات متنوع سرگرمی و رفاهی، مراکز خرید مدرن و امروزی و از همه مهمتر ریسک پذیری در ایجاد عجیبترین سازههای دست بشر مانند جزایر مصنوعی در حاشیه آبهای خلیج فارس منجر به این شده است که شیخ نشین کوچک دبی تبدیل به قطب گردشگری در منطقه خاورمیانه شود؛ و هر سال تعداد زیادی گردشگر و همین طور سرمایه گذار وارد این منطقه شوند.

جاباما بعنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین سیستمهای ارائه دهنده خدمات گردشگری از شما دعوت میکند تا با خیال آسوده و از طریق چند کلیک سفری رؤیایی در دبی، سرزمین تضادها برای خود و همراهانتان رقم بزنید؛ و از راهنمای کامل سفر به دبی برای گذران سفری آگاهانه کمال استفاده را ببرید. در ادامه با ما باشید.

کجا اقامت کنیم در دبی

آیا در هتلهایی اقامت کردهاید که سطح نسبی از رضایت را در شما به وجود نیاوردهاند و با استاندارهای جهانی و ذهنی شما فاصله زیادی داشتهاند؟ آیا ترجیح میدهید با کمترین هزینه بیشترین سرویس و خدمات را در زمان اقامت خود در هتل دریافت کنید؟ آیا انتخاب هتل و محل اقامت در شهرها و کشورهای مختلف جهان همیشه برای شما کار مشکل و پیچیدهای بوده است؟

به نظر جاباما همه اینها را فراموش کنید شما در سفر دبی بهجایی وارد میشوید که استاندارهای ارائه سرویس و خدمات از سطح جهانی آنها بالاتر است. امکان دارد که شما وارد هتل چهار ستاره رز ریحان دبی بشوید و تصور کنید که در بهترین هتل پنج ستاره استانبول قدم گذاشتهاید. شاید وارد هتل چهار ستاره سیتی سیزن در منطقه دیره شوید و تصور کنید که وارد بهترین هتل پنج ستاره آمستردام شده اید. اگر کمی بیشتر هزینه کنید و وارد یکی از هتلهای پنج ستاره دبی مثل هتل آتلانتیس در نوک نخل جزیره پالم شوید میتوانید خود را بهجای یکی از شاهزادههای کارتونی رؤیایی در دوران کودکیتان تصور کنید. بله اینجا دبی هست جایی که افراد آموزش دیده و باتجربه از سراسر جهان گرد هم آمدهاند که این شیخ نشین کوچک را به یکی از گرانترین و لوکسترین شهرهای جهان تبدیل کنند.

نکته جالب توجه درباره هتلها و اقامت گاههای دبی این است که هر چند سال یکبار بهصورت کامل بازسازی و در بسیاری موارد حتی مبلمانشان نیز جدید و نو میشود. این هتلها تمام تلاش خود را برای بالا نگه داشتن سطح ارائه سرویس و خدمات به کار میبندند وگرنه خیلی سریع از گردونه رقابت در صنعت توسعه یافته گردشگری در دبی حذف خواهند شد.

تجربه اقامت در هتلهای لوکس و با کیفت عالی در سواحل جمیرا شاید تجربهای تکرار نشدنی برای شما باشد به طور حتم کمتر شهری در جهان را میتوان پیدا کرد که تجربه اقامت در هتلی مشابه برج العرب، تنها هتل هفت ستاره جهان را در اختیار شما بگذارد.

هتلهای سه ستاره معروف دبی میان گردشگران فارسی زبان که سالهاست میزبان گردشگران هستند مانند هتل دریم پالاس، هتل سان اند سند، هتلهای چهار ستاره از قبیل هتل سیتی سیزن ،هتل کنکورد، هتل فلورا گرند، هتل نووتل البرشا، هتل نووتل دیره و هتل رز ریحان در شیخ زائد و هتلهای پنج ستاره کرون پلازا شیخ زائد، گرند حیات، هابتور گرند و هتل های هیلتون تنها بخش بسیار کوچکی از مجموعه هتلها و اقامت گاههای عالی دبی محسوب میشوند.

لطفاً تاریخ سفر خود را در جاباما وارد کنید و در دنیای وسیع هتلهای دبی با تنوع بالای قیمت و خدمات غرق شوید. در این صورت است که انتخاب هتل مورد نظرتان تنها با چند کلیک انجام میشود و دیگر کاری سخت و پیچیده نیست. به ما اعتماد کنید.

آب و هوای دبی

 • آب و هوای سرد: ماههای نوامبر تا آوریل )آبان تا اردیبهشت( متوسط دمای هوا 33 درجه سانتیگراد بهترین زمان سفر به دبی
 • آب و هوای گرم: ماههای مه تا اوت )خرداد تا شهریور( متوسط دمای هوا 03 درجه سانتیگراد
 • آب و هوای بارانی: ژانویه تا فوریه )دی تا اسفند( متوسط دما 33 درجه سانتیگراد )بهطور متوسط 3 روز در سال بارانی است(

بهترین زمان بازدید از دبی مطابق با فصلهای ایران از اواسط پاییز تا اوایل بهار میباشد؛ یعنی از ماههای آبان تا اردیبهشت. در این زمان آب هوای دبی با متوسط دمای 33 درجه سانتیگراد مناسب برای انواع فعالیتها و سرگرمیهای رایج در فضای باز است. اگر در این ماهها به دبی سفر میکنید میتوانید با خیال راحت در خیابانها قدم بزنید و نگران گرمای هوا نباشید و یا به بیابانهای اطراف دبی بروید و از تورهای سافاری کویر و شب نشینی های دور آتش و شام عربی لذت ببرید؛ اما باید توجه داشته باشید که زمانی که انتخاب کردهاید فصل شلوغ و پر گردشگر شیخ نشین دبی محسوب میشود و قیمت هتلهای دبی و خدمات در این زمان از سال بهمراتب بالاست و همین طور باید حتماً قبل از سفر محل اقامت خود را رزرو نمایید. پروازهای روزانه که از شهرهای بزرگ ایران مانند تهران شیراز مشهد و اصفهان به دبی، شارجه و ابوظبی انجام میشوند در این فصلها از قبل توسط آژانسهای هواپیمایی چارتر میشود و کمتر در دسترس افراد عادی میباشند. لطفاً برای رزرو بلیت دبی از هواپیمایی امارات )امارات ایرلاین( و بسیاری شرکتهای هواپیمایی دیگر ،قبل از اینکه در تاریخ مورد نظرتان تمام و یا گران شود علی بابا را چک کنید.

فستیوال بزرگ خرید دبی که در ماههای ژانویه و فوریه )دی و بهمن( به مدت یک ماه برگزار میشود نیز طرفداران بسیار زیادی در سراسر جهان دارد. بسیاری از گردشگران ترجیح میدهند در این زمان به دبی سفر کنند که هم هوا خوب است و هم میتوانند بهترین خرید عمرشان را از میان برندهای محبوب بینالمللی انجام دهند. بسیاری از هتلهای دبی که نزدیک مراکز خریدی مانند دبی مال و امارات مال هستند تقریباً یک ماه قبل از فستیوال دبی ظرفیتشان تکمیل میشود. نگران نباشید جاباما با شماست. از همین الان برای فستیوال خرید دبی هتلتان را با بهترین قیمت رزرو کنید. ما در روزهای شلوغ شما را تنها نمیگذاریم.

اما اگر شما نیز از جمله گردشگرانی هستید که ترجیح میدهید در فصل خلوت و یا به عبارتی تابستان به دبیسفر کنید بهتر است که ماههای مرداد و شهریور را انتخاب کنید که قیمت هتلهای دبی و اقامتگاههای لوکس کاهش پیدا میکند. شهر خلوت است و تقریباً به هر فضای سرپوشیده که وارد شوید بهترین سیستمهای خنک کننده حال شما را جا میآورند. برای رزرو هتلهای دبی با بهترین آفرها و تخفیفات در فصل گرم سال جاباما را ببینید.

نحوه صدور ویزای دبی

اتباع کشور ایران برای ورود به امارات متحده عربی و شهر دبی نیاز به ویزا دارند و باید حتماً قبل از سفر نسبت به دریافت آن اقدام کنند. نگران نباشید درخواست ویزای توریستی دبی بر خلاف بسیاری از کشورهای دیگر که نیاز به مدارک پیچیده و حضور فرد درخواست دهنده در سفارت یا کنسولگری کشور مورد نظر را دارد بهسادگی و توسط آژانسهای مسافرتی در ایران انجام میشود.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید ویزای توریستی امارات توسط اداره مهاجرت و وزارت کار این کشور کوچک انجام میشود. شما برای درخواست ویزای عادی توریستی با مدت اقامت 4. روز در دبی فقط کافی است که اسکن صفحه اول پاسپورت خود را به آژانس مسافرتی تحویل دهید. در شرایط عادی صدور ویزای دبی 2 تا 3. روز کاری زمان میبرد و هزینه آن حدود 0331333 تومان میباشد )این ویزای دبی یک بار ورود میباشد(. البته لازم به ذکر است که اگر قصد دارید مدت زمان بیشتری در دبی بمانید میتوانید از ویزای یک ماهه و یا ویزای سه ماهه استفاده نمایید که در این صورت باید مبلغ بیشتری به آژانس مسافرتی بپردازید.

فراموش نکنید که ویزای توریستی و کوتاه مدت دبی برخلاف برخی کشورهای دیگر که بهصورت استیکر در پاسپورت مسافر درج میشود، بهصورت یک برگه است که توسط آژانس مسافرتی پرینت گرفته میشود و در اختیار مسافر قرار میگیرد. در طول اقامت خود در دبی نهایت توجه و تلاش را برای حفظ این برگه به کار ببرید و حتماً حواستان به آخرین روزی که میتوانید در دبی بمانید باشد. ماندن در دبی حتی یک روز بیشتر از مدت اعتبار ویزای دبی میتواند برای شما عواقب جبران ناپذیری داشته باشد که جریمه نقدی کوچکترین آنهاست.

هزینه ها در دبی

 

در بخشهای قبلی گفته شد که شما در سفر به دبی وارد شهری میشوید که همه چیز تقریباً لوکس و تجملاتی است و این شهر جز 33 شهر گران دنیا محسوب میشود. ولی نگران نباشید باوجود همه اینها به شما این نوید را میدهیم که میتوانید با کمترین هزینه در این شهر بهترین سفر زندگیتان را رقم بزنید.

بهترین راه برای رسیدن به دبی استفاده از پروازهای روزانه ایست که توسط شرکتهای معتبر هواپیمایی ایرانی و عربی از قبیل هواپیمایی ماهان، هواپیمایی ایران ایر ،هواپیمایی قشم ایر، هواپیمایی امارات) امارات ایرلاین(، فلای دبی و دیگران بین فرودگاه های بینالمللی امارات از قبیل فرودگاه بینالمللی دبی، فرودگاه بینالمللی شارجه و فرودگاه بینالمللی ابوظبی و فرودگاه های بینالمللی امام خمینی، فرودگاه بینالمللی شیراز و فرودگاه بینالمللی مشهد و اصفهان انجام میگردد. هزینه این پروازها بسته به نوع و کیفیت آنها از حدود 8331333 تومان آغاز میشود. برای اطلاع دقیق از قیمت پروازها و رزرو تور دبی اینجا کلیک کنید.

واحد پول استفاده شده در امارات و دبی، درهم امارات میباشد که هر درهم حدود 3231. تومان ایران میباشد.

)مهر 830.(. اگر قصد سفر به دبی را دارید میتوانید قبل از سفر تومان خود را در صرافیهای مجاز به درهم امارات تبدیل کنید و یا اینکه با تبدیل پول خود به دلار بر اساس نیازتان در شهر دبی و صرافیهای موجود پولتان را به درهم تبدیل کنید. هم اکنون هر 33. دلار آمریکا حدود 084 درهم امارات میباشد )مهر 830.(.

اگر با اطلاعات کامل سفر کنید هزینههای سفر شما نیز کاهش مییابد. در شرایط عادی مثلاً زمانی غیر از فستیوال بزرگ خرید دبی به این شهر سفر کنید زیرا میتوانید با حدود شبی 23 درهم یک هتل خوب رزرو کنید. ما در جاباما امکاناتی را به وجود آوردهایم که شما بتوانید به انتخابهای گستردهای بر اساس قیمت و تنوع دسترسی داشته باشید.

حمل و نقل درون شهری دبی

از نظر خیلی از گردشگران حمل و نقل درون شهری بعد از محل اقامت مهمترین بخش از هزینههای سفرشان را تشکیل میدهد. به همین دلیل در انتخاب مقصد همیشه این عامل برایشان اهمیت زیادی دارد. ولی اوضاع در دبی چگونه است؟ آیا نگران این هستید که هزینه تور دبی شما زیاد شود؟ آیا تصور میکنید که در این شیخ نشین گران قیمت تمام مدت مجبورید با لیموزین و با صرف هزینه بالا رفت و آمد کنید؟

درست حدس زدید صنعت حمل و نقل عمومی دبی همزمان با صنعت گردشگری آن رشد روز افزونی را تجربه میکند. شبکه گسترده تاکسی و خطوط مترو امروزه مورد استفاده تمام اقشار در دبی قرار میگیرد.

حمل و نقل عمومی در دبی که زیر نظر هیئت حمل و نقل جادهای دبی )RTA( میباشد شامل تاکسی ،مترو ،اتوبوس ،اتوبوسهای آبی ،تاکسیهای آبی یا آبرا ،قایقهای فری و مونوریل است. در اینجا شما میتوانید اطلاعات کاملی درباره زمان حرکت و ایستگاههای اصلی حمل و نقل عمومی دبی به دست بیاورید. از میان اینها تاکسیها و دو خط متروی دبی بیشتر مورد استفاده گردشگران و مسافران قرار میگیرد که در ادامه توضیحات مفیدی درباره آنها بیان میگردد.

تاکسی دبی: امروزه در دبی چند شرکت تاکسی رانی سرویس میدهند که تفاوت اصلی آنها در رنگ سقف تاکسیها میباشد. تاکسی عرب )سبز(، تاکسی ماشین )آبی(، تاکسی دبی )قرمز(، تاکسی مترو )نارنجی(، تاکسی ملی )زرد(. این تاکسیها بهصورت دربست فعالیت و مسافر را در مقصد مورد نظر پیاده میکنند؛ اما در صورتی که آنها را از قبل رزرو نکرده باشید و قصد سوار شدن بهصورت عبوری و در خیابان را داشته باشید باید حتماً درجاهای از پیش تعین شده که در کنار خیابان بافاصلههای مشخصی قرار دارد منتظر آنها باشید. در حالت عادی کرایه ورودی تاکسی 0 درهم و به ازای هر یک کیلومتر مسافت طی شده 81. درهم به مبلغ فوق اضافه میشود. البته فراموش نکنید که حداقل کرایه تاکسی در دبی 3. درهم میباشد. هزینه تاکسی در شب تا صبح و همین طور تاکسی بانوان و تاکسیهای ون ویژه متفاوت است. ورودی کرایه تاکسی از فرودگاه بینالمللی دبی نیز 33 درهم میباشد و مابقی آن بر اساس تاکسی متر و مسافت پیموده شده محاسبه میگردد.

متروی دبی: شبکه مدرن و جدید مترو دبی در سال 3333 در دو خط سبز و قرمز افتتاح شد. امروز تقریباً در تمام مناطق مهم و گردشگری دبی ایستگاههای مترو وجود دارد و شما بهراحتی با تلفیق مترو، تاکسی و اتوبوس میتوانید با هزینه اندک به همه جا دسترسی داشته باشید. قطارهای مترو شامل واگن مخصوص بانوان، واگن طلایی )گلد( و همین طور واگنهای معمولی میباشند. شما میتوانید در ایستگاههای مترو بلیتهای یک روزه تا یک ساله تهیه کنید. گردشگران بهتر است که بلیت نول کارت قرمز )Nol Red Ticket( را تهیه کنند. هزینه خرید این بلیت 3 درهم است و حداکثر در مدت 33 روز میتوان 3. بار از آن استفاده نمود. دیگر بلیتهای اعتباری و پیش خرید مترو عبارتاند از نول کارت آبی، نول کارت طلایی و نول کارت نقرهای.

بازارها و مراکز خرید دبی

 

هیچ شکی نیست که دبی شهر کالاهای لوکس و برندهای مطرح جهانی است. وجود مراکز خرید مدرن و پرطرفدار همراه امکانات تفریحی و سرگرمی که خود بهنوعی جاذبه گردشگری محسوب میشوند در این شهر موجب شده که بسیاری از گردشگران تنها بهقصد خرید و استراحت به این شهر سفر کنند. رویداد سالانه فستیوال خرید دبی خود نیز مزید بر علت شده و جای خود را در تقویم بسیاری از گردشگران و بازرگانان و همین طور علاقهمندان سفر به دبی و تور دبی باز کرده است.

ما به شما توصیه میکنیم که ماجراجویی خود در سفر دبی را در دبی مال آغاز کنید که رسماً بزرگترین مرکز خرید در سراسر جهان است. وجود پارک موضوعی سگا ریپابلیک، آکواریوم دبی و همین طور برج خلیفه، بلندترین آسمان خراش جهان و فوارههای موزیکال آن در مجاورت دبی مال شما را به وجد خواهد آورد. این به معنای واقعی خرید و سرگرمی است.

امارات مال نیز تقریباً همین حس را برای شما ایجاد میکند. پیست اسکی مصنوعی دبی، مجیک پلنت و فروشگاههای برند و کالاهای لوکس ساعتها میتواند توجه شما را به خود معطوف کنند.

مرکز خرید برجمان در بر دبی، مرکز خرید اوت لت دبی، مرکز خرید سیتی سنتر دیره، مرکز خرید مرکاتو، مرکزخرید مردیف، مرکز خرید ویلیج و مرکز خرید فستیوال سیتی تنها تعداد کمی از بهترین مراکز خرید مدرن و امروزی دبی محسوب میشوند که برای وسوسه کردن شما و تصاحب پولهایتان آمادهاند.

اگر دلتان میخواهد که در محیطهای فرهنگی و سنتی دبی خرید کنید بهتر است به مراکز خرید و بازارهای سنتی سری بزنید جایی که میتوانید انواع فرهنگهای عربی، مصری، هندی و غیره را در کنار هم ببینید .بازار طلای دبی یا سوق الذهب ،بازار الکرامه، سوق مدینه جمیرا یا بازار سوک و بازار ابن بطوطه از جمله بازارهای سنتی دبی محسوب میشوند که گردش در آنها هم فال است و هم تماشا. وجود ایستگاههای مترو دسترسی به این بازارها را برای گردشگران بسیار راحت کرده است.

راهنمای غذا، رستوران و کافه دبی

بهترین سرآشپزها با معروفترین رسپی های خود از سراسر جهان در دبی گرد هم آمدهاند تا این ضیافت لوکس و شاهانه را کامل نمایند. بهترین رستورانهای دبی در طبقات بالایی آسمان خراشها و یا مرکز خرید مدرن دبی واقع شدهاند. رستورانهای 3 ستارهای که بهترین و عالیترین حد از کیفیت را به شما عرضه میکنند تا تجربه سفرتان در دبی را به یادماندنی کنند.

در دبی رستورانهای عربی، چینی، تایلندی، هندی، استرالیایی، لبنانی و مکزیکی و همین طور رستورانها و فست فودهای زنجیرهای بینالمللی بهوفور به چشم میخورد. همه اینها در کنار هم به شما این اطمینان را میدهد که نباید نگران غذا و نوشیدنی در دبی باشید.

برخی از معتبرترین رستورانهای دبی عبارتاند از رستوران ژاپنی تومو در هتل رافلز، رستوران اتمسفر در طبقه 33. برج خلیفه، رستوران ایتالیایی آلتا بادیا در طبقه 33 هتل جمیرا امارت تاور، رستوران پرایم 86 در طبقه 86 هتل جی دبلیو ماریوت مارکوئیز همراه با استیکهای خوشمزه و رستوران پیرچیک که در محیطی عالی غذاهای دریایی تازه ارائه میکند. اینها تنها تعداد بسیار کمی از بهترین رستورانهای دبی میباشند که بهتر است از قبل در آنها میز رزرو کنید چون غالباً شلوغ هستند. ناگفته نماند که یکی از بزرگترین مجموعههای رستورانی در هتل آتلانتیس دبی موجود میباشد که حدود 8. رستوران عالی را در خود جای داده است.

اگر در سفر به دبی هوس غذاهای ایرانی به سرتان زد میتوانید به رستوران ایرانی شهرزاد در هتل حیات ریجنسی، رستوران ایرانی شبستان در هتل اینتر کنتینانتال، رستوران ایرانی زرین روبروی سیتی سنتر و رستوران ایرانی بناب جنب هتل کنکورد سری بزنید و یاد وطن را زنده کنید.

نگران افزایش هزینه تور دبی خود نباشید .اگر دلتان میخواهد که فارغ از هرگونه تجمل و البته با هزینه کم غذابخورید بهتر است به فست فودها و رستورانهای سطح شهر مخصوصاً در منطقه دیره مراجعه کنید و کباب شاورما، مناقیش، حمص، باباغنوش، سمبوسه، فلافل و شیرینی جات خوشمزه را امتحان کنید.

جاذبه های گردشگری دبی

آیا به نظر شما سفر در دبی بدون بازدید از جاذبههای گردشگری و تفریحی آن که بعضی از آنها در نوع خود بهترین و حتی تنهاترین در سراسر جهان محسوب میشوند کامل میشود؟ اگر تور یک هفتهای دبی را خریداری کردهاید به شما این نوید را میدهیم که میتوانید طرف مدت یک هفته تمام جاذبههای گردشگری دبی را که در ادامه آمده است ببینید.

آبنمای دبی در مجاورت برج خلیفه با 636 متر ارتفاع؛ بلندترین ساختمان دنیا، دلفین بی دبی در مجموعه تفریحی آتلانتیس پالم؛ بزرگترین مجموعه تربیت و نمایش دلفین در سراسر جهان ،سافاری بیابانی دبی، باشگاه گلف امارات، پارک آبی وایلد وادی در ساحل جمیرا ،پیست اسکی دبی در مرکز خرید امارات مال ،پارک الممزر در نزدیکی شارجه، بزرگترین آکواریوم جهان آکواریوم دبی در دبی مال ،مسجد زیبای جمیرا، محله بستکیه و بافت سنتی دبی ،هتل برج العرب، تور اتوبوس شگفت انگیز دبی، دژ الفهیدی که اکنون بخشی از ساختمان موزه دبی در آن قرار دارد ،پارک بالیوود اولین مجموعه تفریحی در جهان با الهام از سینمای بالیوود هند ،پارک آبی آکواونچر در مجموعه تفریحی آتلانتیس پالم و جنگل بارانی دبی با مجموعهای منحصر به فرد از گیاهان و پرندگان جنگلهای بارانی و استوایی تنها بخش کوچکی از جاذبههای گردشگری و تفریحی در شیخ نشین کوچک دبی محسوب میشوند که با کمترین هزینه لحظات جذابی را برای شما خلق میکنند.

در دبی از فعالیتهای آبی و هوایی جذاب شامل جت اسکی، غواصی، اسکی روی آب و پاراسل و همین طور پرواز با هلیکوپتر و هواپیماهای کوچک غافل نشوید. زمانی که با هواپیمای کوچک خود دبی را از فراز آسمان نظاره میکنید مطمئناً از این همه پیشرفت در حاشیه بیابان و آبهای خلیج فارس شگفت زده میشوید.

در خیلی از هتل های دبی امکانات رزرو و خرید تورهای آپشنال دبی وجود دارد .میتوانید از مسئولین هتل برای انتخاب کمک بگیرید.

باید ها و نباید ها در دبی

دبی شهر کوچکی است و فرهنگ حاکم بر آن بهشدت متأثر از دین اسلام است. با در نظر گرفتن تمام محدودیتها و احترام به جامعه محلی که یکی از اصول اساسی در گردشگری است به این شهر سفر کنید. ما در جاباما به شما توصیه میکنیم نکات زیر را به خاطر بسپارید و تا حد امکان رعایت کنید تا اوقات خوبی را در تور دبی تجربهنمایید.

 • گرچه پوشش زنان و مردان در دبی دارای محدودیتهای قانونی نیست ولی عرف جامعه محلی تحت تأثیر آموزهها و پوشش اسلامی است. بهتر است شما نیز در طول سفرتان با این آموزهها همراه شوید و بهصورت ملاحظه کارانه لباس بپوشید. البته در سواحل مخصوصاً سواحل جمیرا اوضاع فرق میکند.
 • نمایش عمومی ابراز محبت بین زن و مرد در اماکن عمومی دبی مانند وسایل حمل و نقل ،خیابانها و مراکز خرید ،مجتمعهای تفریحی و همین طور فضاهای عمومی هتل های دبی اکیداً ممنوع است.
 • به حریم خصوصی زنان عرب احترام بگذارید. اگر قصد تصویر برداری دارید حتماً از آنها و یا همسرشان اجازه بگیرید تا مشکلات جدی برای شما پیش نیاید.
 • در هنگام مستی رانندگی نکنید و در اماکن عمومی ظاهر نشوید. در غیر این صورت مجازات جریمه ،زندان و یا اخراج از دبی در انتظار شماست.
 • مصرف نوشیدنیهای الکلی در اماکن عمومی بهشدت ممنوع است. فراموش نکنید تنها در اماکن مجاز مانند بارها و کلاب ها در هتل های دبی، مجاز به نوشیدن الکل هستید.
 • خوردن و آشامیدن و حتی سیگار کشیدن در طول ماه مبارک رمضان در اماکن عمومی دبی ممنوع است و پلیس دبی اجازه دارد برای این کارها به شما تذکر و هشدار بدهد یا اینکه شما را جریمه کند.
 • درحالیکه شهر دبی به لحاظ قوانین سختگیرانه امن است و ارتکاب جرائم در آن پایین است اما به شما توصیه میکنیم که شبها در خیابانهای خلوت قدم نزنید؛ زیرا ممکن است ناامن باشد و خطر در کمین شما باشد.
 • تا جایی که امکان دارد از مراکز خرید معتبر خرید کنید بهتازگی در دبی اجناس کم کیفیت و تقلبی فراوان شده است و بعضی از فروشندگان سعی میکنند آنها را بهجای اجناس اصلی به شما بفروشند.
 • یک روش کلاه برداری رایج در دبی این است که برخی از مردم به شما بابت برنده شدن در قرعه کشی تبریک میگویند و از شما طلب واریز وجه بهحساب و یا درخواست وجه نقد میکنند. شما نباید هیچ گونه اطلاعات و یا وجه نقدی را به اینها بدهید.
 • به هیچ وجه از عرض خیابانها به غیر از محل عبور عابر پیاده و با رعایت حق تقدم عبور نکنید. این کار شما میتواند منجر به جریمههای بالا شود.
 • اگر در دبی با اتومبیل کرایهای و یا شخصی رانندگی میکنید حواستان به رعایت سرعت مجاز باشد .

سرعت خودروها در بسیاری از خیابانهای دبی بهصورت هوشمند، کنترل میشود و عدم رعایت آن میتواند برای شما عواقب جبران ناپذیری داشته باشد.

 • توصیه اکید میکنیم که درباره حکومت و همین طور قوانین امارات بهصورت آشکارا و در اماکن عمومی صحبت نکنید. مأموران مخفی همه جا در کمین شما هستند.
 • در بازارهای روباز محلی که به سوق یا سوک معروف هستند کالاهایی را خرید کنید که برچسب قیمت دارند در غیر این صورت حتماً از مهارتهای خود در چانه زنی استفاده کنید.
 • حمل و مصرف انواع مواد مخدر و محرک در دبی جرم محسوب میشود و مجازات های سنگینی برای مرتکبین وضع شده است.
 • قبل از ورود به فرودگاههای بینالمللی امارات لیست داروهای مجاز برای ورود را چک کنید و در صورت نیاز از پزشک معالجتان نسخه یا یادداشتی را جهت ارائه در فرودگاه به همراه داشته باشید.